חדשות ואירועים

חזרה >

ספקי פתרונות בייצור מתקדם: רובוטיקה וקובוטיקה

עם החידושים הטכנולוגיים הרבים, חברות רבות צריכות להתקדם ולהשתמש ברובוטים על מנת לייעל ולהשתפר. לשם כך, נוצרו פתרונות שונים בכדי לשלב בין ההון האנושי לקדמה- רובוטיקה.
17/07/2023

 

הדרישה לפתרונות רובוטיים ואוטומטיים הובילו את מחלקת האוטומציה והרובוטיקה של חברות רבות לשיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות העומדות בחזית הטכנולוגיה ותעשיה 4.0.

באופן ספציפי, נספר על חברת SU-PAD- נוסדה בשנת 1987 כספקית של ציוד ומכונות לתעשיית הפלסטיקה – עם התמחות בתחום ההזרקה.

בתחום הזרועות הרובוטיות, הם מייצגים את היצרן הבינלאומי Universal Robots אשר נחשב לחלוץ בתחום הרובוטים השיתופיים,

ומציע 8 דגמים שיכולים לטפל במשקל של עד 20 ק"ג, זרוע של עד 1,750 מ"מ (רדיוס ממרכז הצירים) וחזרתיות דיוק של עד 30 מיקרון.

רובוט שיתופי (Сollaborative Robot) או בקיצור Cobot, הינו זן רובוטים חדש אשר בשונה מהרובוטים התעשייתיים לא נועדו להחליף את בני האדם בפס הייצור, אלא ההפך – לעבוד בשיתוף פעולה באופן בטוח לצידם, ללא הצורך לגדר או להשתמש ב"כלוב" מיוחד.

בנוסף, רובוטים אלו חוסכים שעות הנדסה וזמן אינטגרציה יקר מפז,  בזכות פשטותם והיכולת ללמד נקודות תוך כדי תנועה או ללמד בלחיצת כפתור מסלול תנועה שלם,

ללא כל צורך במיומנות או ידע מקדים, לצד ממשק משתמש ותוכנה פשוטה לשימוש.

יתרון זה מאפשר פתרון זול יחסית עם החזר השקעה מהיר גם בסדרות קטנות, אשר מאפשר להנגיש את האוטומציה גם למפעלים קטנים-בינוניים.

בתחום העגלות השיתופיות, SU-PAD מייצגים את חברת MiR – יצרנית דנית של עגלות רובוטיות שיתופיות, אשר מסוגלות לשנע מוצרים וציוד באופן עצמאי, מבוקר ובטוח בתוך חללים סגורים לצד בני אדם, בתוך מחסנים, מפעלים, משרדים וכו'.

קיימים היום 4 דגמים אשר נבדלים ביניהם בעיקר ביכולת הנשיאה שלהם, החל מ 100 ק"ג ועד 1.35 טון.

בנוסף, הם מייצגים פתרונות משלימים כגון Flexibowl – ספקית מזינים איטלקית, לצד Robotiq ו – ROEQ אשר מספקים פתרונות משלימים ואביזרי קצה ל UR ו MIR,

ובכך מאפשרים לספק פתרונות פרויקטליים על בסיס מוצרי מדף, עם זמן הטמעה והחזר השקעה (ROI) קצר במיוחד.

אודות סו-פאד

מאז ועד היום, החברה התפתחה בארבעה תחומי התמחות: מכונות וציוד לתעשיית הפלסטיק, מדפסות תלת מימד, רובוטיקה, הלחמה אולטראסונית ולייזר.

הערך המוסף של החברה הוא ביכולת לספק פתרונות Turn Key משלב אפיון הדרישות, דרך התאמת הפתרון האופטימלי ועד לאספקת המוצר והתקנתו בבית הלקוח.

ב 36 השנה האחרונות, הפתרונות של החברה הובילו לכך שכיום נחשבת חברת SU-PAD למובילה ענפית, ומרכזת תחתיה נציגויות של החברות המובילות בעולם בתחומי ההתמחות שלה.

סו-פאד = סוקית שהיה שותף שלהם בתחילת הדרך ו- פיני ודודי (Pini and Dudi), מקימי החברה אשר עד היום מכהנים בתפקידי מפתח בה.

 

—-

לקבלת מאמרים נוספים בייצור מתקדם הירשמו לניוזלטר החודשי שלנו,

או עקבו אחר עמוד הלינקדאין והפייסבוק של המכון.

 

 

חיים זכרמן
מנהל תחום רובוטיקה, SU PAD
חזרה >

תפריט נגישות