חלון למפעל החכם | מאמרים מקצועיים

"הפרדוקס הדיגיטלי" של התעשייה הישראלית

ישראל נחשבת למובילה עולמית בפיתוח וייצוא של טכנולוגיות חדשניות, עם תעשיית היי-טק מפוארת וזרם בלתי פוסק של חברות סטארט-אפ וחידושים טכנולוגיים. אולם, למרות היתרון היחסי הזה, קיים בישראל "פרדוקס דיגיטלי" בולט - פער משמעותי בהטמעת טכנולוגיות מתקדמות במגזר העסקי המקומי בהשוואה למדינות מפותחות אחרות.

מאת מירב גרוסמן.

Low Code/No Code - מה ההבדל והיתרונות הגדולים לדיגיטציה בתעשייה 4.0

חברות תוכנה רבות מפרסמות פתרונות לניהול תהליכים במקום העבודה, חלקן עם התמחות בסקטור מסוים וחלקן עם פתרון כללי עם המסר הפרסומי של ״ללא קוד״ או עם ״קוד נמוך״ (no-code or low-code). מה המשמעות ומה היתרונות והחסרונות לארגון?
19/05/2024

ללמוד מ"התאום הדיגיטלי"

כך סייע שימוש ב"תאום דיגיטלי" לשפר תהליכי הברגה אוטומטיים בחברה ישראלית המייצרת ספקי מתח.
16/04/2024

מאמר- מנהיגים בעת מלחמה

כשם שכולנו ניצבנו הלומים וכאובים מול האסון הכבד ב 7.10 ובפרט אחד האתגרים הוא שהמשבר עדיין מתמשך וקיימת חוסר ודאות לגבי משכו והשלכותיו. המטרה שלנו, וכאן אנחנו נוגעים בתפקיד המנהלים, לוודא שהעובדים והמשק יוכלו לחזור, לנהל את הנפילה כך שנוכל לחזור ואף לצמוח, ושיהיה ללוחמים שלנו – עבור מי ומה להילחם ולאן לשוב. 
31/01/2024

המספרים אומרים הכול: רובוטים יכולים להזניק את התעשייה הישראלית

מחקרים מלמדים כי הטמעת רובוטים בתעשייה מגבירה את הפריון. עם זאת, התעשייה בישראל מפגרת מאוד בקצב הטמעת הרובוטים בהשוואה לעולם. מהם החסמים המעכבים את התהליך, ומה ניתן ללמוד מהמפעלים שכבר הטמיעו רובוטים בשנים האחרונות?
28/12/2023

הרובוט המכייל וליקוט המחסניות: ממשק בין האדם למכונה

עם ההתפתחות המשמעותית, גילינו שניתן יהיה לתכנת מערכות דיגיטליות ורובוטים לבצע את הפעולות שיועדו להם. אך עלינו לזכור את המימד האנושי, הממשק שבין האדם למכונה והאופן בו ניתן יהיה למקסם את שני הצדדים על מנת להרוויח ולהוציא את מירב היתרונות.
26/11/2023

מבחן מציאות מדומה: אימון עובדים בסביבות VR

בעולם התעשייתי נעשה שימוש גובר במערכות אימון מבוססות מציאות וירטואלית כדי לאמן ולהדריך עובדים במיומנויות ייצור כמו ריתוך. מה היתרונות של מערכות אלה על פני אימון קונבנציונאלי, וכיצד עלינו להגדיר את תוכנית האימונים כדי שתכשיר את העובד באופן אופטימאלי?

בשנים האחרונות, רעיון ה"מטאוורס" (metaverse) מושך תשומת לב רבה מצד חברות טכנולוגיות רבות כמו מטא (לשעבר פייסבוק), אינבידיה, מייקרוסופט, אפל וחברות משחקים כמו אפיק גיימס ורובוקס. חברות אלה משקיעות משאבי עתק במחקר ופיתוח של טכנולוגיות הקשורות למטאוורס במטרה להפוך סביבה זו ליעילה וזמינה יותר.

טרנספורמציה דיגיטלית: מפת דרכים להצלחה

המכון לייצור מתקדם ליווה מאות מפעלים בישראל בדרך ליישום מוצלח של טרנספורמציה דיגיטלית, שהובילה לשיפור בפיריון. המפתח הוא לפעול לפי תוכנית סדורה, המשרתת את היעדים העסקיים, ולדעת לאמוד את השינוי במספרים
04/09/2023

ספקי פתרונות בייצור מתקדם: רובוטיקה וקובוטיקה

עם החידושים הטכנולוגיים הרבים, חברות רבות צריכות להתקדם ולהשתמש ברובוטים על מנת לייעל ולהשתפר. לשם כך, נוצרו פתרונות שונים בכדי לשלב בין ההון האנושי לקדמה- רובוטיקה.
17/07/2023

חברת SU-PAD נוסדה בשנת 1987 כספקית של ציוד ומכונות לתעשיית הפלסטיקה – עם התמחות בתחום ההזרקה.

מאז ועד היום, החברה התפתחה בארבעה תחומי התמחות: מכונות וציוד לתעשיית הפלסטיק, מדפסות תלת מימד, רובוטיקה, הלחמה אולטראסונית ולייזר.

הדרישה לפתרונות רובוטיים ואוטומטיים הובילו את מחלקת האוטומציה והרובוטיקה לשיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות העומדות בחזית הטכנולוגיה ותעשיה 4.0.

 

שרשרת אספקה - מגמות וחידושים לשנת 2023

המודלים המסורתיים של שרשרת האספקה אינם מתאימים עוד בכדי לתמוך ביעדים התחרותיים. במאמר זה, נבחן מספר מגמות וחידושים המעצבים את שרשרת האספקה בהווה ובעתיד.
17/07/2023

שינויים חסרי תקדים חלו בשנים האחרונות בעולם ניהול שרשרת האספקה. ואולם, מטרת-העל של כל מנהל שרשרת האספקה נותרה זהה: לספק את המוצר ללקוח במהירות ולשביעות רצונו.

תפריט נגישות