חלון למפעל החכם | מאמרים מקצועיים

טרנספורמציה דיגיטלית: מפת דרכים להצלחה

המכון לייצור מתקדם ליווה מאות מפעלים בישראל בדרך ליישום מוצלח של טרנספורמציה דיגיטלית, שהובילה לשיפור בפיריון. המפתח הוא לפעול לפי תוכנית סדורה, המשרתת את היעדים העסקיים, ולדעת לאמוד את השינוי במספרים
04/09/2023

בעידן שבו עולם התעשייה משתנה בקצב מסחרר, טרנספורמציה דיגיטלית אינה ברירה אלא צו השעה. כיום, הכול מכירים בפוטנציאל הרב הגלום במהפכה, אך האתגר הוא לדעת לאמוד בצורה מוחשית את התועלות שהיא מניבה, ולהבטיח יישום מוצלח שתואם את היעדים העסקיים. בניית אסטרטגיה מוצקה ומפת דרכים סדורה של טרנספורמציה דיגיטלית, זהו המצפן שמכווין את החברה בדרך למימוש מלא של המהפכה הטכנולוגית.

ספקי פתרונות בייצור מתקדם: רובוטיקה וקובוטיקה

עם החידושים הטכנולוגיים הרבים, חברות רבות צריכות להתקדם ולהשתמש ברובוטים על מנת לייעל ולהשתפר. לשם כך, נוצרו פתרונות שונים בכדי לשלב בין ההון האנושי לקדמה- רובוטיקה.
17/07/2023

חברת SU-PAD נוסדה בשנת 1987 כספקית של ציוד ומכונות לתעשיית הפלסטיקה – עם התמחות בתחום ההזרקה.

מאז ועד היום, החברה התפתחה בארבעה תחומי התמחות: מכונות וציוד לתעשיית הפלסטיק, מדפסות תלת מימד, רובוטיקה, הלחמה אולטראסונית ולייזר.

הדרישה לפתרונות רובוטיים ואוטומטיים הובילו את מחלקת האוטומציה והרובוטיקה לשיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות העומדות בחזית הטכנולוגיה ותעשיה 4.0.

 

שרשרת אספקה - מגמות וחידושים לשנת 2023

המודלים המסורתיים של שרשרת האספקה אינם מתאימים עוד בכדי לתמוך ביעדים התחרותיים. במאמר זה, נבחן מספר מגמות וחידושים המעצבים את שרשרת האספקה בהווה ובעתיד.
17/07/2023

שינויים חסרי תקדים חלו בשנים האחרונות בעולם ניהול שרשרת האספקה. ואולם, מטרת-העל של כל מנהל שרשרת האספקה נותרה זהה: לספק את המוצר ללקוח במהירות ולשביעות רצונו.

מערכת MES - הלב הפועם של רצפת הייצור בתעשייה מתקדמת

מערכות MES ברצפת הייצור מאפשרות לעקוב ולנטר באופן דיגיטלי ובזמן אמת את כל שרשרת תהליך הייצור - לזהות חריגות ולשפר את התפוקה. מה יתרונותיה וכיצד היא מובילה לשיפור בפיריון? במאמר הבא
06/07/2023

דיגיטציה ברצפת הייצור - מאמר

רצפת הייצור היא הלב הפועם של כל מפעל. הטמעה נכונה של מערכת דיגיטציה של רצפת הייצור יכולה לסייע למפעל לזהות צווארי בקבוק, לשפר תהליכים, להגביר את הפיריון – וגם לתרום לרווחת העובדים.
20/03/2023

דגשים להגנת סייבר במערכות ה-OT שברצפת הייצור - מאמר

16/04/2023

להביא את מהפיכת התעשייה החכמה לתהליכי בקרת האיכות

18/12/2022

במאמר זה תיחשפו למספר פתרונות איכות מתקדמים שהוטמעו בעזרת המכון לייצור מתקדם במפעלי תעשייה בישראל, יחד עם מחקר חדשני המציג מתודולוגיה מתקדמת המסייעת בזיהוי טכנולוגיות לשיפור האיכות במפעל וחסמים עיקריים שעלולים לעכב את אימוץ הטכנולוגיות החדשות.

חדשנות בתעשיית המתכת: מערכת בקרה לתהליכי דפינה במכונות עיבוד מדויקות החוסכת בזמן יקר ומקטינה את הפחת

08/11/2022

כיום, בכדי לשנות את כוחות האחיזה של חלק מעובד יש צורך בהפסקת פעולת מכונת הCNC, לכוון מחדש את כוחות האחיזה, להפעיל את המכונה ולחזור ולעבד את "החלק".
במאמר זה מובא בפניכם תהליך חדשני המבצע את הפעולה באופן אוטומטי ללא צורך בעצירת המכונה אשר חוסך בזמן יקר ומקטין את הפחת,
וגם: שיטה אוטומטית לדפינה חוזרת.

אדם ורובוט על רצפת הייצור

ד"ר אורי בן-חנן, סמנכ"ל טכנולוגיות, המכון לייצור מתקדם
30/06/2020

או כפי שהם נקראים עוד (Collaborative Robots) שוק הרובוטים השיתופיים גדל בצורה מעריכית. המנוע העקרי לגידול המואץ נובע (Cobots) קובוטים .מהירידה במחיר הרובוטים

קיימים לא מעט רובוטים שיתופיים במחירים הנמוכים מ-$45,000. לכך יש להוסיף ציוד היקפי כגון גריפרים, מצלמות וכדומה, במחירים המגיעים לכ-$10,000 …העלויות הנמוכות יחסית, הופכות את הרובוטים ואמצעי העזר לפתרון רלוונטי

ייצור חלת דבש – ההדפסה התלת ממדית של הטבע

28/08/2022

ייצור חלת דבש – ההדפסה התלת ממדית של הטבע

בייצור תוספתי או במילים אחרות הדפסה תלת מימדית על מגוון ההיבטים הכרוכים בו דננו לאחרונה בוובינר "חלון למפעל חכם – ייצור תוספתי" בשיתוף הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל ומרכז המצויינות תעשייה חכמה.
המאמר הבא מציג את הנושא מזווית אחרת: ייצור תוספתי בטבע, דרכו יציג את מגוון השיטות והשימושים הקיימים היום ולאן הנושא עתיד להתפתח.

 

תפריט נגישות